aktualnosci

PHN wybuduje nowe osiedle mieszkaniowe we Wrocławiu przy ul. Zatorskiej

Polski Holding Nieruchomości podpisał umowę z wrocławską pracownią architektoniczną MOI Architekci na wykonanie kompletnej wielobranżowej dokumentacji projektowej dla osiedla mieszkaniowego, które powstanie we Wrocławiu Zakrzowie przy ul. Zatorskiej. Do obowiązków pracowni należy także uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę i nadzory autorskie na etapie realizacji inwestycji.

Nowe osiedle mieszkaniowe zostanie zrealizowane przez PHN w dwóch etapach i łącznie dostarczy na rynek 389 komfortowych i funkcjonalnych mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej mieszkalnej ok. 21 tys. mkw. Wniosek w sprawie uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę złożony zostanie jesienią br., a budowa mieszkań nastąpi w ciągu 20 miesięcy od daty uzyskania prawomocnych decyzji i wyboru generalnego wykonawcy.

Lokalizacja osiedla przy ul. Zatorskiej zapewni przyszłym mieszkańcom doskonałą komunikację z centrum oraz innymi dzielnicami miasta dzięki bezpośredniemu dostępowi do głównych arterii, takich jak obwodnica Wrocławia i autostrada A2 oraz al. Jana III Sobieskiego. Dla zmotoryzowanych kompleks zapewni ok. 290 miejsc parkingowych w garażach oraz ok. 220 miejsc postojowych naziemnych. Projekt osiedla przewiduje także organizację przestrzeni rekreacyjnej dla rodzin z dziećmi, w tym liczne place zabaw oraz strefę relaksu.

 

***

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości

Grupa Polskiego Holdingu Nieruchomości jest wiodącym inwestorem i zarządzającym na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Jest jedną z największych spółek sektora pod względem wartości rynkowej portfela, który skupia ok. 140 nieruchomości i blisko 700 ha gruntów na terenie całego kraju (m.in. w Warszawie, Poznaniu, Trójmieście i we Wrocławiu). PHN ma wieloletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu nieruchomościami, jak i w realizacji projektów deweloperskich. Spółka od lutego 2013 roku notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

***

Dodatkowych informacji udziela

Magdalena Kacprzak - Dyrektor Biura Marketingu, Strategii, Relacji Inwestorskich i PR

Kom. +48 721 000 071; Tel. +48 22 850 91 34; E-mail: magdalena [dot] kacprzakatphnsa [dot] pl